O mnie

Cześć,

Jestem WouX. Nazywam siebie artystą multikreatywnym, ponieważ w swojej twórczości staram się korzystać z wielu różnych form ekspresji. Jestem też pasjonatem, muzykiem (więcej tutaj) i dyferentystą.

Patrząc z perspektywy czasu, pragnienie tworzenia towarzyszyło mi od zawsze. Od najmłodszych lat fascynował mnie rysunek i muzyka, a od czasu studiów również grafika cyfrowa, animacja i film. W 2007 roku razem z przyjacielem stworzyliśmy duet artystyczny Different Perception. W czasie naszej działalności powstały niezliczone ilości filmów, grafik, obrazów oraz projektów postaci.

Od 2012 roku skupiam się przede wszystkim na malarstwie. Mój styl określam jako dyferentyzm, czyli ciągłe eksperymentowanie, poszukiwanie nowych technik i form przekazu oraz badanie granic własnej kreatywności. Lubię ekspresywność, nieoczywistość i autentyczność. Do dziś, z wykorzystaniem różnych technik i formatów namalowałem ponad 300 obrazów. Podczas aktu tworzenia wykorzystuję, oprócz wszelkiego rodzaju farb i tradycyjnych technik, różnorodne materiały - tak powstają Multikreobrazy – krajobrazy wyobrażeń.

Sztuka jest dla mnie efektem ubocznym aktu tworzenia. Niezależnie od dziedziny, tworzenie jest dla mnie przede wszystkim okazją do zabawy: formą, kolorem, kształtem, kompozycją, strukturą, barwą czy słowem. Czy uda Ci się odkryć, w jaki sposób powstał obraz i jakich materiałów użyłem? Zapraszam do zabawy - wyobrażaj, interpretuj, nazwij i daj się zainspirować.

W 2016 roku zacząłem projektować ubrania tworząc markę TheBASSement. Obecnie marka posiada w ofercie również elementy wyposażenia wnętrz (więcej tutaj).

Moją misją jest inspirowanie, pobudzanie wyobraźni oraz zachęcanie do tworzenia i odważnych interpretacji. Jestem szczęśliwy kiedy mogę podzielić się z innymi choć odrobiną pozytywnych emocji. A ty malujesz? Jeśli nie, szczerze polecam. To na prawdę dobra zabawa.

"Życie jest pasją, pasja inspiracją"

Wszystkiego kreatywnego.

WouX

WouX obrazy 2012 - 2018

woux@thebassement.com

Zakaz kopiowania treści i materiałów zgromadzonych na stronie